Wywiad z Anetą “m1litaria” Połońską – CEO ARIA!

Cześć Aneta! Na początek przedstaw się nam i opowiedz coś o sobie!
Cześć, gram pod nickiem “m1litaria”, ale można mnie kojarzyć również pod ex nazwą “anetiia”. Mój staż w CS:GO nie jest w teorii super długi, bo to tylko 6 lat. W esporcie siedzę dopiero od 6 miesięcy, natomiast jestem zaszczycona prowadzić ARIĘ do zwycięstwa. Tak poza teamem, “pracuje” dla państwa w jednostce wojskowej i dbam o dobro kraju, jak i jego obywateli.

Że tak wprost zapytam, biegasz z karabinem po poligonie czy siedzisz za biurkiem?
Trochę to i to haha.

A poza tym jakieś inne zainteresowania? Skoro w pracy karabiny, w CSie karabiny. Interesujesz się czymś niezwiązanym z bronią?
Tworzę muzykę, mój brat jest z zawodu raperem i mam to zapewne po nim.


O to rozumiem, że linki do produkcji wrzucimy na koniec rozmowy haha. Jak 6 lat temu trafiłaś na CS’a? Grałaś w coś przed nim czy od niego się zaczęło?
Powiem tak, dokładnie nie pamiętam jakie były przyczyny rozpoczęcia “kariery” w CSGO, przypomina mi się jedynie mój były przyjaciel, który namówił mnie na CS 1.6, aby pograć na serwerach paintball. Przed CS’kiem raczej w nic na dłuższą metę się nie wciągałam, grałam jak większość w Metina, w Minecrafta, w League of Legends.

O proszę w Metina grałaś, Ostatnio rozmawiałem z Moniką który powiedziała że w metka to 17 lat grała. Ciebie aż tak nie wciągnęło? 🙂
Szczerze mówiąc to metin mnie jakoś szczególnie nie wciągnął, zwykła kilkutygodniowa przygoda. Wiesz jak jest, pozna się ludzi, z którymi można wspólnie pograć, w międzyczasie nawiązać głębsze relacje.

Zaczynałaś w 1.6 ciężko było się przenieść na GO?
Wiesz, w 1.6 grałam przeważnie na serwerach paintball, także przerzucając się na CSGO, tak czy inaczej zaczynałam od zera.


Mówisz że w esporcie jesteś od pół roku. Wcześniej tylko 4fun? Czy coś próbowałaś mixowy czy coś?
Wcześniej tylko 4fun, tak jak mówisz, nie wierzyłam w swoje możliwości i nie sądziłam że uda mi się kiedykolwiek zacząć przygodę z CSkiem na poważnie.

To jak to się stało że zostałaś CEO w ARIA?
ARIA był w 100% moim projektem, który opracowywałam wspólnie z moja zawodniczka Nicola Dunajska. Dlatego tez jestem CEO.

Macie skład Pro i Junior. Ostatnio w tym pierwszym nastąpiły dwie zmiany. Jak idzie zgranie z nowymi zawodniczkami?
Szczerze mówiąc decyzja o zmianie dwóch zawodniczek z ARIA pro, nie była łatwa, bo z ex teammatkami byłyśmy dość zżyte i zgrane, co prawda nie było efektów i musiało to nastąpić. Z aktualnym teamem idzie całkiem nieźle, zaczynamy się wdrążać w turnieje jak na razie podziemne, oswajając się przy okazji do widowni i poziomu przeciwników.


Teraz gracie w Charity Cup. Jakie kolejne turnieje w planach?
Na razie nie mamy nic w planach, trenujemy, by pokazać się z najlepszej strony, na pewno będziemy brać udział w podziemnych turniejach, żeby każda zawodniczka z osobna troszkę się z tym oswoiła.

A organizacja? Myślicie o nowych dywizjach np. żeńska dywizja w LoL’a?
Na ten moment nie planujemy niczego specjalnego i raczej nie prędko będziemy myśleć o nowych dywizjach.

Jak oceniasz żeńska scenę? Rozwija się? Jest coraz więcej zawodniczek? Turniejów stricte dla pań?
Jak dla mnie żeńska scena rozwija się coraz bardziej. Zawodniczki, zwłaszcza na polskiej scenie, stają się coraz lepsze. Myślę, że jest nas coraz więcej. Dużo dziewczyn bez doświadczenia chce się sprawdzić w esporcie. Co do turniejów: my jako kobiety, nie musimy grać w turniejach stricte dla pań, czujemy się na siłach, by dorównać męskiej scenie. 😃

No dobra ale na wyższym poziomie próżno szukać kobiecych składów. Myślisz ze kiedyś zobaczymy żeński skład np. na IEM?
Myślę, że jest to bardzo możliwe, tylko dziewczyny mają to do siebie, że niestety składy się często rozpadają. Aby dostać się na takie wydarzenie jak np. Dreamhack czy IEM, trzeba zapracować drużynowo, jak i indywidualnie. Odpowiadając prosto na twoje pytanie: tak, myślę że kiedyś przyjdzie na nas czas.

W takim razie liczę że to Wasz skład będzie tym pierwszym! Dzięki za rozmowę. Jak chcesz kogoś pozdrowić to teraz 😉
Również dziękuje za możliwość udzielenia dla was wywiadu, oczywiście, pozdrawiam cala ARIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *