Wywiad z Mariuszem Błędowskim – CEO Factory Fox – część III


A no post na esportowym podziemiu miał zakończyć chyba sprawę a zamiast tego burza dopiero wtedy wybuchła.
Między nami właścicielami gadaliśmy o tym, że zostały kupione like ale jakoś nikt nie traktuje poważnie takiej organizacji, która zamiast zapracować na prawdziwych fanów idzie na łatwiznę i szczyci się tym aby potem mówić, że każdy im zazdrości tego, ponieważ maja tyle like. Druga sprawa jeśli oni tak pochodzą tematu to jestem pewny, że przy pierwszych problemach w środku zawiesza organizacje, bo lepiej iść łatwiznę prawda ? Niestety ale tak ich odbieram.

A no będziemy obserwować temat i zobaczymy co się z tego urodzi. Zmieniając troszkę kurs rozmowy w ostatnim czasie zaczęło powstawać coraz więcej grup które mają “jednoczyć podziemie” jednak prócz masy naprawdę fajnego kontentu, niektórzy starają się tam zrobić właśnie miejsce do dram czy jazdy po kimś tylko dlatego że np. nie dostał sie do drużyny albo z niej wyleciał bo był zwyczajnie za słaby.
Nie wiem co to za chora moda i nie było nic w tym złego jak by te grupy czy portale informacje naprawdę zrzeszały to podziemie, a dzieje się zupełnie inaczej teraz i zaraz dojdziemy do punktu, że współpracujmy z tymi to z innymi nie możemy itd Jeśli maja zrzeszać muszą być bez stronne i sprawiedliwe dla wszystkich. Ale pamiętajmy, że podziemie nie tworzą tylko organizacje ale też zawodnicy, sympatycy. Ci pierwsi robią bardzo duże zamieszanie.

A no już chyba jest taka akcja tylko że z serwerami TS?
Dokładnie tak było, znowu sami robimy sobie pod górkę. Nie mowie ze mamy się wszyscy kochać ale się szanujmy chociaż i będzie naprawdę dobrze.

Mówisz ze zawodnicy robią duże zamieszanie. A Tobie jako właścicielowi organizacji zdarzały się młode talenty (13-14) które nie zagrały w żadnym turnieju ale na początek współpracy chcą “wille na Zanzibarze i helikopter” ?
Jest to na porządku dziennym, niestety ale musze powiedzieć st4rmix, który mimo młodego wieku jest bardzo ogarnięta osoba i współpraca z nim jest czysta przyjemnością. Ale ciągle walczę z tym, że zawodnicy nudzą się odchodzą, a ja naprawdę chciałbym, aby te projekty trwały dłużej niż 2/3 miesiące. Nie mam zbytnio wpływu nie mogę nikogo trzymać na siłę. Ale wracając przez to, ze zawodnicy skaczą z kwiatka na kwiatek nie będzie nigdy stabilizacji w tym mniejszych organizacjach.


Kontrakty pewnie by załatwiły ten problem. Bo tak to zawodnik nie czuje żadnej “odpowiedzialności”.
Kontrakty pewnie, rozwiązały by problemy. Ale jest ale haha. Przede wszystkim trzeba umieć taki kontrakt napisać aby wszystko było zgodne z prawem abyśmy mogli potem zasłaniać się kontraktem. Kolejna sprawa trzeba mieć coś w ofercie aby wpisać to do kontraktu, a na końcu zawodnicy niepełnoletni muszą mieć zgodę rodzica aby złożyć podpis, a rodzice nie zawsze chcą wyrażać zgodę. Jest to ciężki temat, ale jak by większość drużyny podpisywała kontrakty z zawodnikami na pewno nie było by takiej sytuacji, że zawodnicy odchodzą po miesiącu.

A to by znowu ułatwiło rozmowy z potencjalnym sponsorem. Bo nie oszukujmy się to kolejny problem który w jakimś stopniu firmy odstrasza – brak stabilności i koło znów się zamyka haha.
No właśnie wszystko się zamyka. Wiesz ja pochodzę do tego tak. Wiem, że nie jesteśmy w topie gdzie możemy pozwolić sobie na ściąganiu najlepszych. Więc staramy się szukać młodych, ambitnych aby pomóc im w rozwoju. Bywa to mocno irytujące jak po czasie zostają podbierani ale wiem, że dla nas jako FactoryFox będziemy szli powoli do przodu, aż dojdziemy do momentu gdzie nie będą odchodzić, ponieważ będziemy konkurencji. Jednak w tym momencie jest jak jest najważniejsze to być cierpliwym.

A turnieje? Turnieje amatorskie kochasz, lubisz, szanujesz czy nienawidzisz haha?
Dla mnie turnieje w podziemiu to jest ruletka. Nie masz pojęcia jak się skończy, czy w ogóle się skończy. Nawet jak to jest, któraś edycja to i tak nie masz gwarancji, że turniej od początku do końca będzie prowadzony przez swoich administratorów na jednakowym poziomie. Tutaj przykład aby nie być goło słownym PinguinTournament. Ale jako fan esportu cieszę się, że jest dużo turniejów mniej lub bardziej prestiżowych ale najważniejsze, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wiadomo, bardziej prestiżowy turniej wiąże się z większym poziomem. Więc te słabsze organizacje mogą rywalizować w tych mniej prestiżowych ale najważniejsze aby rywalizowali między sobą. Dzięki temu ciągle się coś dzieje haha


A uważasz że powinien powstać ranking stricte amatorskich drużyn czy ten cybersportu wystarcza?
Uwielbiam matematykę, statystyka, rankingów dla mnie nigdy za mało. Uważam, że ogólnie ranking drużyn w podziemiu było by super inicjatywą, bo cybersport prowadzi ranking drużyn tylko z CS:GO. Ważne, w rankingach jest to aby one miały dobry system przyznawania punktów. Jak ktoś opracuje i będzie chciał prowadzić ranking drużyn amatorskich to jestem jego fanem haha

Na koniec jako że wprowadzamy nową “tradycję” możesz nominować osobę do następnego wywiadu. Wiadomo jak przestraszy i go nie udzieli to… To wymyślimy jakąś “karę” haha
No, chyba nie będzie niespodzianką jak w odwecie chciałbym zobaczyć wywiad z Monika ❤️ Jak bym nie odzywał od publikacji tego wywiadu to no wiecie kto będzie winny haha Ale i tak zaryzykuje i chętnie przeczytam jak Monika ocenia współpracę w podziemiu haha

A jak powinniśmy ukarać Monikę jeśli stchórzy?
Najcięższe pytanie ze wszystkich haha. No jak nie udzieli wywiadu będzie musiała odbyć trening z Wiktorem w skokach haha Myślę, że przy takiej karze będzie musiała odpowiadać na Twoje pytania.

Dzięki za te 3 dni rozmów! Mam nadzieję ze następnym razem do wywiadu dołączymy oprogramowanie rakiety Twojego autorstwa, haha Jak chcesz i musisz no to pozdrawiaj!
No krótko pozdrowię, wszystkie moje Liski 🦊, oczywiście Ciebie Monika do zobaczenia na TeamSpeaku oraz wszystkich, którzy przez ostatnie 3 dni czytali moje wypociny haha Dziękuję Tobie za czas oraz możliwość wypowiedzenia się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *